Ավարտվել է Լենա Նազարյանի գլխավորած պատվիրակության այցը Վրաստան
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Վրաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Լենա Նազարյանի գլխավորած պատվիրակության` Վրաստան կատարած այցի շրջանակում ՀՀ խորհրդարանականներն այցելել են Վրաստանի N 103 դպրոց:
Վրաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի փոխնախարարի ուղեկցությամբ հայ խորհրդարանականները շրջել են դպրոցում, ծանոթացել պայմաններին, հանդիպել հայազգի աշակերտների հետ, ովքեր կազմակերպել էին թումանյանական ցերեկույթ հյուրերի համար:
Հայ խորհրդարանականները եղել են Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի շինարարական հրապարակում, տեղում ծանոթացել վերակառուցման աշխատանքներին, որը կատարվում է վրացական «Քարթու» հիմնադրամի միջոցներով:
Պատվիրակությունը շրջայց է կատարել Վրաստանի Երիտասարդության պալատում, որտեղ գտնվում է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին նվիրված հուշատախտակը:
Այնուհետեւ պատվիրակությունն այցելել է «Ալիք Մեդիա» հայկական լրատվական կենտրոն, որտեղ էլ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը հարցազրույց է տվել:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակության՝ հագեցած հանդիպումների շարքն ավարտվել է Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ Թումանյանի տուն-թանգարանում կայացած հանդիպմամբ: Հայ խորհրդարանականները պատասխանել են ներկաների հարցերին` խոստանալով հետամուտ լինել նրանց բարձրացրած խնդիրների լուծմանը:

Завершен визит в Грузию делегации во главе с Л.Назарян
27 сентября делегация во главе с вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Грузия Л.Назарян в рамках визита в Грузию посетила школу  N 103.
В сопровождении заместителя министра образования, науки, культуры и спорта Грузии армянские парламентарии ознакомились со школьными условиями, встретились с армянскими питомцами, организовавшими для гостей туманяновский утренник.
Депутаты НС побывали в Тбилисском государственном драматическом театре им.П.Адамяна, на месте ознакомились с ведущимися здесь восстановительными работами, проводимыми на средства грузинского фонда “Карту”.
Делегация посетила Дворец молодежи Грузии, где установлена мемориальная доска к 100-летию Первой Республики Армения.
Затем делегация побывала в армянском информационном центре “Алик Медиа”, где вице-спикер НС выступила с интервью.
Ряд насыщенных встреч завершился в Доме-музее Ов.Туманяна, где в оживленной беседе депутаты РА ответили на вопросы, поднятые представителей армянской общины Тбилиси, пообещав проследить за их решением.